Małe miastowe auto do zadań specjalnych, czyli Smart ForFour EQ!Małe, zwinne i elektryczne auto? Czemu nie! Smart ForFour z najtańszy 5-drzwiowy samochód elektryczny na Polskim rynku. Zasięg samochodu nie powala na kolana (160 km), lecz przy miejskiej eksploatacji w zupełności i Tobie wystarczy!

Bezkonkurencyjny elektryk

Smart ForFour EQ tak naprawdę nie ma bezpośredniej konkurencji w swoim wydaniu, na pewno pod względem ceny i jego wymiarów najbliżej ma elektryczny samochód Renault ZOE, którego opisywaliśmy kilka artykułów wcześniej. Lecz co znajdziemy w naszym smarcie?

- Silnik o mocy 81KM
- Akumulator o pojemności 17,6KwH
- Bagażnik 185l
Małe miastowe auto do zadań specjalnych, czyli Smart ForFour!

Zasięg elektrycznego samochodu

Producent w specyfikacji samochodu deklaruję, że nasz Smart ForFour EQ powinien przejechać 160km na jednym pełnym ładowaniu i co najważniejsze nic nie mówi o mniejszym/większym zasięgu w lecie i zimę. Warto pamiętać, że takie osiągi będziemy mogli osiągnąć tylko przy oszczędnej jeździe! Pewnie zastanawialiście się, ile kilometrów zrobimy jadąc drogą ekspresową około 120 km/h? Poszukaliśmy testów smart forforu EQ i znaleźliśmy! Według testów elektrykiem powinniśmy na drodze ekspresowej zrobić około 85km. Małe miastowe auto do zadań specjalnych, czyli Smart ForFour!

Ładowanie smarta

Naszego smarta forfour EQ możemy naładować na dwa różne sposoby. Pierwszy sposób to ładowanie z gniazdka 230V, a drugi sposób, za który już musimy zapłacić 3 400 zł to ładowarka 3-fazowa o mocy 22 kW. Najważniejsza informacja jest taka, że na ładowarce 230V będziemy ładować samochód 8 godzin do 100%, a na drugiej opcjonalnej już tylko 1 godzinę do 100%. Ważnym atutem jest gwarancja na akumulatory, forfour EQ daję nam 8 lat gwarancji z limitem 100 tysięcy kilometrów.

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod