Hulajnoga elektryczna na co zwrócić uwagę przed zakupem ? 5 najważniejszych cech


Na polskim rynku pojawia się coraz więcej hulajnóg elektrycznych. Wielu z Was pyta naszej załogi czym kierować się przy zakupie ? Jedni przekonują zasięgiem, inni ceną a jeszcze inni jakością wykonania.

W tym wszystkim chodzi jednak po prostu o praktyczność. Wybraliśmy 5 najważniejszy cech urządzeń na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę

 1. Wielkość koła

Hulajnoga ma być praktycznym narzędzie, a w praktyce poruszamy się w chodnikach które nie zawsze są idealnie równe czy drogach jak np. w większości polskich miast w centrum wybrukowanych kostką.


 1. Typ koła

Bardzo popularne ( ze względu na niższą cenę ) są hulajnogi z kołami z kołami z jednego materiału. Jednak w tym przypadku jak sami doskonale wiecie amortyzacja jest praktycznie zerowa w związku z tym rada nr 2 unikajmy kół plastikowych.


 1. Wielkość

Jeżeli kupujemy pojazd dla naszego dziecka czy jako prezent dla młodego użytkownika nie jest to aż tak istotny parametr jednak jeżeli myślimy o osobie dorosłej to warto zwrócić na to uwagę. Bardzo częstą praktyką jest zmniejszanie hulajnogi kosztem jej wagi co później skutkuje tym, że osobę dorosłą po paru kilometrach boli kręgosłup.

 1. Parametry jezdne i bezpieczeństwo

Oczywiście ważnym aspektem jest zasięg i prędkość. Z prędkością maksymalną rzędu 40 km na godzinę radzimy jednak uważać. Hulajnoga to pojazd na którym poruszamy się wśród innych osób a takie parametry to proszenie się wypadek. Zwłaszcza, jeśli chcemy udostępnić hulajnogę komuś innemu. Hulajnoga Airwheel ma możliwość zdalnego zmiejszenia prędkości i zablokowania zmiany kodem ( aplikacja w telefonie ) w tym przypadku nie musimy bać się o udostępnienie hulajnogi.

 1. Pozycja jazdy

Wielu producentów uparło się na zachowanie wyglądu hulajnogi klasycznej. Warto jednak powiedzieć dlaczego początkowo miała ona wąską podstawę. Było tak ponieważ jedna z nóg na ogół była nogą odpychającą i tylko sporadycznie dołączała na podest.

W przypadku hulajnogi elektrycznej stoi na niej cały czas, po co więc utrzymać nie komfortową boczną pozycję skoro można stać przodem do kierunku jazdy ? Stąd rozkładane podesty w naszej hulajnodze są bardzo prostym i znakomitym rozwiązanie. Która pozycja będzie bardziej wygodna ?


Autor: Radosław Drozdowicz

4Komentarze

  • Avatar
   Amos4
   maj 10, 2018

   Super wpis :D na pewno sie przyda :D wlasnie jutro wybieram sie do ME i wstepnie na internecie widzialem model Skymaster hoola ale jeszcze chce ocenic na zywo ;D

  • Avatar
   mati
   maj 12, 2018

   ja ze swojej strony polecam też ten model, synowie się czasami nie pobiją o to który ma jeździć, chyab będę musiał kupić drugi model haha

  • Avatar
   Mateusz Bober
   cze 14, 2019

   Realny zasięg Airwheel z5 strong przy wadze użytkownika 108 kg to jedyne 7km. Pozdrawiam

  • Avatar
   Jacek
   wrz 21, 2019

   ja zamówiłem sobie w empiku segway ninebot, ma zasięg 25km, fajnie podświetlana i wgl wszytsko na pełnym wypasie :) udany zakup a skusiłem się na nią tylko dlatego że była w dobrej cenie jak się ma empik premium :) nie żaluje

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod