Targi IAA 2018 w Hanowerze pod znakiem VWNa obecnych targach IAA 2018 odbywających się w Hanowerze koncern Volkswagen przygotował pięć pojazdów elektrycznych. Targi IAA rozpoczęły się 20 września i będą trwały 7 dni, czyli do 27 września. Koncern Volkswagen zaprezentował jako pierwszy pojazd elektryczny nowy rower marki Cargo e-Bike, czyli jeden z nielicznych rowerów elektrycznych do transportów towarów. Rower posiada trzykółka, które idealnie spisują się przy dostawach towarów, np. przesyłka paczek na rowerze.
Targi IAA 2018 w Hanowerze pod znakiem VW
Rower elektryczny został wyposażony w silnik o mocy 250W, który bez problemów rozpędza się do 25km/h, głównym atutem rower jest dostosowanie do przewozu dużych obciążeń rzędu 210kg. Przednia platforma ładunkowa dysponuję pojemnością 0,5m3, dodatkowo specjalna konstrukcja przedniej osi zapewnia użytkownikowi utrzymanie ładunku bez pochylania go przy zakrętach.

Caddy Maxi

Drugim pojazdem elektrycznym jest przyszłościowa taksówka. Samochód bazuje na przedłużonym Caddy Maxi, który zapewnia dużo miejsca dla pasażerów i ich bagaży. Zasięg pojazdu w miejskim ruchu 220km, elektryczny pojazd idealnie nadaje się do użytku po miastach, w których już wyznaczono strefy ekologiczne. Pod karoserią taksówki znajduje się elektryczny silnik o mocy 82 kw oraz pojemny akumulator litowo-jonowy o pojemności 37,3 kWh.
Targi IAA 2018 w Hanowerze pod znakiem VW

ABT e-Transporter

Trzecim pojazdem, jaki pokazał VW jest ABT e-Transporter. Samochód posiada odpowiednio za projektowe miejsce na akumulatory, które klient może wybrać w zależności od wielkości portfela. Podstawowa wersja posiada akumulator o pojemności 37,3 kWh, który zapewni zasięg na poziomie 200km, dokupując akumulator 74,6 kWh będziemy mogli przejechać nawet 400km!
Targi IAA 2018 w Hanowerze pod znakiem VW

Kolejne nowości od VW

Przedostatnim pojazdem jaki pokazał koncern VW był pierwszy samochód dostawczy zbudowany na bazie modelu z rodzin I.D, który w swojej konstrukcji posiada modułową platformę. I.D. BUZZ CARGO ma zapewnić zasięg od 330km do ponad 550km! Na IAA premiere miał też najnowszy produkt Crafter HyMotion, czyli pojazd transportowy wyposażony w ogniwo paliwowe (wodór). Crafter HyMotion został skonstruowany z myślą o pokonywaniu dużej ilości kilometrów, zbiorniki pomieszczą do 7,5kg wodoru, który zapewni zasięg do 500km.
Targi IAA 2018 w Hanowerze pod znakiem VW

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod